Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

O trenažeru

Od roku 2014 se začal k výcviku záchranných psů využívat objekt bývalé pohraniční roty v k. ú. Poštorná, který poskytoval jak sutinové, tak i plošné prostory a možnosti pro výcvik záchranných psů.

Něco z Historie

Od roku 2015 uzavřela Jihomoravská brigáda s Lesy ČR první smlouvu o výpůjčce objektu na jeden rok. Protože jsme počítali s využitím i do budoucna, začalo období úklidu areálu a likvidace nebezpečných černých skládek plných skla a různých odpadů. Ve spolupráci s Lesy ČR jsme odsud postupně vyvezli 30 plných nákladních aut odpadu. Děkujeme za pomoc.

Od roku 2015 až do konce roku 2018 byly tyto smlouvy po dohodě s Lesy ČR po roce obnovovány. V této době nám začaly pomáhat budovat trenažer i ostatní složky IZS a velké poděkování patří členům HZS ČR, kteří v rámci svého výcviku vypomáhali i s těžkou technikou, bez které se při manipulaci s betonovými kusy panelů neobejdeme.

Vzhledem k tomu, že bylo potřeba větších investic pro udržení bezpečného stavu a provozu trenažeru, je od roku 2019 v platnosti smlouva s Lesy ČR o využívání objektu v k. ú. Poštorná pro výcvik záchranných psů a složek IZS ČR na dobu 10 let.

Zbývalo zajistit bezpečnost provozu areálu, a to jak pro účastníky akcí, tak i pro veřejnost, proto byla zásadním krokem oprava původního oplocení celého areálu. Tento projekt (oplocení trenažeru IZS Poštorná) finančně podpořil Jihomoravský kraj a opravu plotu v délce 650 m provedla firma „plotové centrum Kopeček s.r.o.“ Naši členové pracovali v nelehké covidové době na odstranění náletů, křovisek a stromů po celé trase oplocení.

Další etapou bylo vytvoření zázemí v některé ze zdevastovaných budov, což se podařilo opět za podpory vedení Jihomoravského kraje, stavební firmy pana Libora Macky a maximálního úsilí našich členů.

Do budoucna se počítá s dokončením projektu Sutina II, to je prodloužení stávajícího sutinového prostoru tak, aby se zde mohly konat soutěže a zkoušky nejvyššího stupně v rámci ČR i zkoušky a soutěže podle mezinárodních pravidel.


<< říjen 2023 >>
Po Út St Čt So Ne
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Nejbližší akce